"מסע רוחני לגוף ולנפש - עם הלינה גוטמן"
חוותה וכתבה: נורית דגאי

בתרבויות המזרח הרחוק נתפסים הגוף והנפש כשני צדדים בלתי נפרדים הפועלים עלינו כמערכת שלמה בהיזון חוזר של "גופנפש".  גם הרפואה הקונבנציונלית מתחילה להכיר בכך שבריאות או חולי אינם רק "קורים" לנו. הם חלק מדפוסי חשיבה, חלק מגופנפש. הגוף והנפש נמצאים באינטראקציה יומיומית, גופנו משמש כמעין מראה על מה שמתחולל בנפשנו וההפך.

זו גם הסיבה ששיטות הטיפול ברפואה המשלימה, בהן בולטת התפיסה של איזון פנימי, חיזוק כוחות הריפוי הטבעיים והקשר גוף-נפש, זוכות לביקוש רב בשנים האחרונות. יותר ויותר אנשים רוצים להשתתף בתהליך הריפוי של עצמם, להיעזר בשיטות טיפול חלופיות בשאיפה לשפר את איכות החיים שלהם.

כך הגעתי גם אני להלינה גוטמן – מתקשרת ומטפלת רוחנית באנרגיות יהודיות.

 הלינה גוטמן, חברת קיבוץ אפיקים, הגיעה לקיבוץ מברזיל כנערה מתנדבת, התאהבה במקום ובנחי הקיבוצניק, נשארה והקימה כאן משפחה וכאן נולדו 5 ילדיה.

הלינה החלה את המסע הרוחני שלה לריפוי אישי בגוף ונפש כבר לפני כ-15 שנה, אחרי שבתה הגדולה דברת נהרגה בתאונת דרכים ואחר זמן קצר נפטר בעלה נחי ממחלה.

היא למדה עיסוי ותורות נסתרות, קריאה בקפה, הילינג ותקשור ואז גילתה את היכולת שלה לקבל אנרגיות המועברות מהיקום דרך כפות ידיה אל האדם בו היא מטפלת.

בפתח דירת הטיפולים של הלינה (סמוך למתחם הצימרים) מתנוסס שלט גדול ובו נאמר:

 "מסע רוחני לגוף ולנפש – ריפוי בעזרת ה'". משמעות המילים המסקרנת לכשעצמה, מובילה אותי כבר מההתחלה לאווירת המקום ולאופיו. הציורים על הקיר, שצויירו ע"י הבת ענוה, האור העמום הרך, ריחות הקטורת המבשמים את החלל, דמויות הציפורים שעל השולחן העגול, שם נעשית הקריאה בקפה, כל אלה דיים כדי לתת לי את ההרגשה שהגעתי למקום הנכון, וכאן אקבל באווירת שקט ורוגע את הטיפול האישי לו ייחלתי במלוא תשומת הלב והרצון לנתינה.

השלב הראשון של הטיפול הוא שלב האבחון וחיפוש מקור הבעיה שלי בקריאה בקפה.

אני שדעותיי על קריאה בקפה הן קדומות (על הקוראות בקפה עוד משחר ההיסטוריה המנבאות עתיד לכל דורש), מנסה להבין טיבה של טכניקה זו.

הלינה מסבירה לי שאינה מתיימרת לנבא את העתיד. הקריאה בקפה היא דרך / מתווך לצורך תקשור. אמונתה העמוקה באלוהים ובכוחו של הטבע הם אלו המדריכים אותה ומנחים אותה לקרוא ולתרגם את הסימנים הנותרים בספל ולשייכם לבעיות ומצוקות שהמטופל מעלה ומגלה תוך כדי תהליך הקריאה בקפה. אכן טכניקה מעניינת ומרתקת.

הלינה התבוננה בשאריות הקפה שלי ואני התבוננתי בה, וביחד עברנו תהליך של התבוננות פנימה וקילוף מחסומים. ביחד חשפנו קישורים לאותיות ומספרים ודמויות שונות שהופיעו בספל ופענחנו אותם לאנשים, מצבים ואירועים שונים בחיי שהותירו סימנם בגופי המאותת לי במכאוב.

השלב השני של הטיפול הוא שלב הטיהור והניקוי על ידי הילינג.

פירוש המילה "הילינג" הינו "ריפוי". ריפוי בעזרת "אנרגיות יהודיות" המועברות מהיקום דרך כפות ידיה של הלינה אלי המטופלת.

''המרפא הוא אלוהים'' היא אומרת לי, "אני רק הכלי להעברת האנרגיות. ''אנרגיה זו משפרת את היכולת העצמית של כל אחד ואחד להירפא, יוצרת איזון גוף ונפש, משחררת חסימות, מנקה את הגוף מרעלים ומאפשרת לאנשים להתגבר על בעיות, כאבים ומחלות.

את טיפול ההילינג עברתי בחדר השני על מיטת טיפולים נוחה עליה שכבתי ומיד צללתי בעיניים עצומות לעולם של רוגע ושקט אינסופי, עולם בו ריחפתי בקלילות בין שמים וארץ ודמיינתי עולם של צללים וצבעים משתנים ובין השאר גם הרגשתי שמשהו קורה לגוף שלי והוא מגיב בעקצוצים, יובש בפה, דמעות ותזוזות גפיים. לאן שהובילו ידיה של הלינה הגוף שלי זרם איתה עם האנרגיות שלה.

וזה היה מדהים.

שעה וחצי של טיפול הותירה בי תחושת חוויה אמיתית של מסע רוחני לגוף-נפש.

"בחרתי במקצועות הריפוי ונתינה כדרך חיים" אומרת הלינה, "העזרה שאני נותנת לאנשים מחזירה לי כפל-כפליים ומעצימה אותי".

הטיפול מתאים לנשים, קשישים וילדים. לפרטים נוספים, הלינה גוטמן טל. 050-7407627"הלינה גוטמן"
כתבה מאת הגר רם: "כל העמק והגליל"

המלה הילינג נגזרת משמה- הלינה; פירוש שם משפחתה - 'איש טוב'.
צירופם יחד יוצר הרמוניה של אהבה, נתינה, וריפוי, שמשמעותה- 'מסע רוחני לגוף ולנפש', בנתיב עדין של אמונה.

 כשנולדה בברזיל, לאמה הנוצרייה ואביה היהודי, קרא לה אביה הלינה, על שם אחותו שנספתה בשואה. כשהייתה בת חמש התברר כי דודתה חיה וקיימת וזו הייתה המתנה הראשונה שקיבלה מאלוהי היהודים, והיא אפילו לא ידעה שהיא יהודיה. בגיל 12 התבררה לה זהותה האמיתית, בה בחרה ובה דבקה לאהבה, בת 17 עלתה לישראל והגיעה לאפיקים, בגיל 19 נישאה לנחי בן הקיבוץ, ובגיל 21 הפכה לאם לבתה הבכורה דברת. בהמשך נולדו להם עוד ארבעה ילדים.

לפני 14 שנים נהרגה דברת בתאונת דרכים וחמישה חודשים אחר כך נפטר נחי ממחלה קשה.

הלינה, שבנה הקטן היה אז רק בן שלוש, ידעה כי אין לה ברירה אלא לקום משבריה, לאסוף את עצמה ולצאת למסע של ריפוי עצמי.

המסע התרחב ומריפוי עצמי אישי החל מסע של לימוד והתחזקות, גילוי והתגלות. היא למדה עיסוי ותורות נסתרות, קריאה בקפה, הילינג ותקשור, פתחה את ''המקום של הלינה'' לריפוי גוף ונפש, בו, כבר כמה שנים, היא מעניקה מאהבתה, יכולותיה, ידיעותיה ומגעה העדין והמנחם לכל מי שזקוק ומבקש ריפוי ותרופה.

''המקום'' הקטן והמתוק שפתחה (ליד מתחם הצימרים באפיקים), מדיף ריחות עדינים של שמנים וקטורת, מואר באור  נרות רך ורווי צלילי מזיקה אקזוטית שבוקעים בו מהקירות.

כל טיפול אצל הלינה  מתחיל בקריאת קפה שמטרתו- אבחון מחלות, קשיים, בעיות גב, בעיות עיכול, כאבי שרירים ומפרקים, מעצורים ומחסומים רגשיים ונפשיים; ממשיך בהסברים ופתרונות אפשריים לתיקון שיפור וריפוי, ומסתיים על מיטת טיפולים נוחה ומבושמת, במתן טיפול אנרגטי עמוק וחם, מלווה באבנים חמות, מגע מרפא ותקשור.

הלינה אינה מתיימרת לנבא את העתיד. אמונתה העמוקה באלוהים ובכוחו של הטבע הם אלו המדריכים אותה ומראים לה תשובות ופתרונות אפשריים למכאוביהם, בעיותיהם וכאביהם של מטופליה.  

את האנרגיות הזורמות ממנה היא מכנה בפשטות-"אנרגיות יהודיות'', המועברות מהיקום, דרך כפות ידיה -אל המטופל. ''המרפא הוא אלוהים'' היא אומרת. "אני רק הכלי להעברת הכוחות, האנרגיות ויכולות הריפוי שלו". לדבריה- ''אנרגיה זו משפרת את היכולת העצמית של כל אחד ואחד להירפא, יוצרת איזון גוף ונפש, משחררת חסימות, מנקה את הגוף מרעלים ומאפשרת לאנשים להתגבר על בעיות, כאבים ומחלות.